Przegląd lekowy w świetle nowej Ustawy o Zawodzie Farmaceuty.

Studium przypadków cz. 1

 

 

Dlaczego warto sięgnąć po książkę?

Zamów książkę

Zajrzyj do wnętrza

O autorkach

Informacje techniczne

Pobierz szablon IPOF

O książce

Książka ta jest długo oczekiwaną propozycją praktycznej realizacji Przeglądu Lekowego – pierwszej usługi opieki farmaceutycznej, wybranej przez Ministerstwo Zdrowia do pilotażu w polskich aptekach.

Ten praktyczny przewodnik zawiera przeglądy lekowe autorstwa przygotowanych do ich wykonania farmaceutów wspieranych przez farmaceutę i lekarza – ekspertów z dziedziny geriatrii z dużym doświadczeniem dydaktycznym. Innowacyjność proponowanego rozwiązania polega m.in. na edukacji poprzez praktykę, w ramach której oferujemy Państwu możliwość samodzielnego wykonania przeglądu lekowego i porównania go z proponowanym przez nas rozwiązaniem.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę?

Indywidualny Plan Opieki Farmaceutycznej (IPOF), dla trudnych pacjentów starszych z wielochorobowością i wielolekowością, których spotykacie Państwo na co dzień, stanowi odpowiedź na najważniejsze pytania stawiane dziś przez farmaceutów, stających w Polsce wobec nowego paradygmatu zawodu:

^

Jak w codziennej praktyce realizować przegląd lekowy?

^

Jak dokumentować proces opieki farmaceutycznej?

^

Jak oceniać poprawność farmakoterapii?

^

Jak rozmawiać z pacjentem, aby skutecznie mu pomóc?

^

Jak współpracować z lekarzem?

Zajrzyj do książki

Informacje techniczne

Przypadków

Stron

Miękka

Oprawa

188x246

Wymiary

Autorki

Dr hab. n. med.
Agnieszka Neumann-Podczaska

Adiunkt w Pracowni Geriatrii  Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, jedyna w Europie absolwentka European Academy for Medicine of Aging (EAMA, IUKB Foundation w Szwajcarii), będąca farmaceutką. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz European Geriatric Medicine Society, ekspert Zespołu do Spraw Opieki Farmaceutycznej przy Ministerstwie Zdrowia. Nagrodzona Zespołową Nagrodą Ministra Zdrowia RP za znaczące osiągnięcia wdrożeniowe w roku 2020 w zakresie stworzenia w Poznaniu pierwszych w Polsce Punktów Opieki Farmaceutycznej dla osób po 70. roku życia z ciężką wielolekowością. Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Award 2020/2021 – celem półrocznego Stypendium w University of Kentucky w USA było przeniesienie dobrych praktyk ze Stanów Zjednoczonych do Polski, obejmujących rolę współpracy farmaceuta-lekarz podczas procesu leczenia farmakologicznego w warunkach klinicznych i ambulatoryjnych. Specjalistka w zakresie oceny poprawności farmakoterapii osób starszych, kierownik projektu Opieka Farmaceutyczna w Geriatrii, realizowanego w latach 2011-2016 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN 405 674340), w ramach którego powstał pierwszy w Polsce, sprawdzony w praktyce, efektywny modelu opieki farmaceutycznej w geriatrii.

Lekarz – specjalista geriatrii i medycyny paliatywnej, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie kierownik Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej, gdzie stworzyła Pracownię Geriatrii), absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu i European Academy for Medicine of Aging (Sion, Szwajcaria); Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego; członek Panelu Ekspertów Komisji Europejskiej ds. Efektywnego Inwestowania w Zdrowie, przedstawiciel Polski w European Union of Medical Specialists – Geriatric Section, członek Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, wiceprzewodnicząca Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, doradca stały Komisji Polityki Senioralnej obecnej kadencji Sejmu.

Od lat zaangażowana w tworzenie opieki nad osobami starszymi (w tym opieki geriatrycznej w Polsce – m.in. współtworzyła standardów opieki geriatrycznej w Polsce) oraz badania nad starością; współautorka ponad 300 publikacji z dziedziny geriatrii i gerontologii.

Prof. dr hab. n. med.
Katarzyna Wieczorowska-Tobis

Zamów

Przegląd lekowy w świetle nowej Ustawy o Zawodzie Farmaceuty.
Studium przypadków

Pobierz szablon IPOF

Ćwicz swoje umiejętności i rozwiązuj przypadki, wypełniając krok po kroku szablon Indywidualnego Planu Opieki Farmaceutycznej!